U17 - hodnocení podzimní části

Podzimní vystoupení střešovické sedmnáctky nebude nikterak složité. S chlapci se pracuje skvěle. Díky za to jistě patří rodičům, kteří je dobře vychovali a rovněž trenérům, kteří je před námi vedli (Pačanda, Brož, Novák, Rothe, Vokurka - zapomněl-li jsem na někoho, je to z neznalosti, či nepaměti).

Tzv. "podzimní hodnocení" nelze začít ničím jiným, než letním soustředěním, kdy se utužila parta, všichni si ho moc užili a byl zvolen kapitán Havel. Škoda, že tam nebyli zdaleka všichni. Někteří hráči nebyli zdravotně způsobilí, někteří se rvali o možnost hrát za výkladní skříň střešovické mládeže -> U19, něktěří měli další povinnosti.

Soutěž započala, střídali jsme lepší momenty s horšími. Některé zápasy jsme zvládli výsledkově, některé nikolivěk, většinu jsme zvládli dobře herně, některé však také ne. Nasekali jsme celou řadu chyb, díky kterým se kluci stále mohli mnohé naučit a stát se lepšími fotbalisty. Někteří hráči oscilují na výkonostním pomezí U16/U17, někteří mezi týmy U17/U19. Rubáš z Braunem měli možnost nahlédnout pod pokličku nelítostných soubojů ve starším dorostu, kde se každá vteřina počítá a každá chyba je tvrdě trestána ztrátou bodu, nebo vyřazení z vyřazovacího fotmátu souěže (Pražský pohár).
Hráči měli v soutěži U17 na podzim naposledy možnost dělat chyby. Realita postupových ambicí našeho klubu se projeví již v zimní přípravě. Kluci poznají realitu fotbalu -> života. Na výsledku (studovním, pracovním, životním) záleží! Život není peříčko, nikdo se s tebou mazlit nebude, vše si musíš odmakat). Tyhle věty známe všichni. Vyšly ze zkušenností našich otců, otců našich otců, otců otců našich otců a tak dál až před dobu Mezopozámskou.

Zimní příprava bude dlouhá, náročnější než kluci byli zvyklí. Kluci se budou seznamovat s tím, co je čeká v U19. Příbude videoanalýza vybraných utkání, přibude v zimě tolik obvyklá fyzická příprava, přibude nekompromisní dodržování týmové disciplíny. Co však neodpadne a nesmí to z výkonostního fotbalu nikdy zmizet, je zábava! Všichni se musíme na tréniky/zápasy těšit. Hráči i trenéři. Za trenérský tým můžu říct rozhodně, že se na všechny momenty s hráči těšíme a že jsou hnacím motorem našeho úsilí!

Závěrem děkujeme společně s kolegou Karlem Vondráčkem všem, kteří se podílí na výchově a přípravě našich hráčů (Lukáš Miščík - kondiční trenér, Stanislav Kovář - trenér brankářů) a dalším, kteří nám občas musí z provozních důvodů vypomoci (David Bayer, Briton Bajrami, Petr Těšínský, Pavel Brož, Jan Syrový, Marek Myška, Martin Zendulka, Michal Malý, Eva Kubíčková, Michal Kubíček - můj paměťový kvocient je nízký, zapomněl-li jsem opět na někoho, je to docela pravděpodobné).

PS: zvláštní dík patří našim fanouškům, kteří nás podporují i na venkovních hřištích, nejvíce samozřejmě -> fanynkám :)

S rodiči se ideálně můžeme rozloučit s podzimní částí 3.12. na Galavečeru našeho klubu, s hráči 19.12. na posledním tréninku roku 2022.

Daniel Klír, Karel Vondráček, 20.11.2022

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY